فناوری و ایده‌های نو را به کشاورزی آورده‌ایم

۰۱

معرفی

چرا این کار را انجام می‌دهیم؟

در طول سال‌های طولانی اجرای برنامه‌های توسعه اقتصادی کشور، همواره تصور می‌شد که بخش کشاورزی ایران به دلیل قابل کشت نبودن دو سوم خاک کشور و به دلیل فراهم نبودن آب کافی برای یک سوم باقیمانده، از استعداد کافی برای توسعه برخوردار نیست، اما تاثیر پذیری اغلب بخش‌های صنعتی کشور از تحریم‌های اخیر، نشان داد که تمرکز روی استفاده بهینه از منابع موجود آب و کشاورزی، می‌تواند بخش عظیمی از استقلال غذایی و نیازهای اساسی مردم را تامین نماید.

خودکفایی در تامین گندم، افزایش صادرات محصولات باغی، توسعه کشت گلخانه‌ای و توسعه آبزی‌پروری، تنها تحقق گوشه‌ای از ظرفیت‌های فراوان بخش کشاورزی است که با مدیریت بهره‌برداری بهینه از منابع، حاصل شده است. بنابراین هر ایده‌ای که بتواند بهره‌برداری بهینه از منابع تولید و بهبود روابط کار و تجارت در بخش کشاورزی را به دنبال داشته باشد، از ظرفیت رشد و توسعه قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

استودیو سبز رادین، تیم منحصر به فردی از استعدادهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، پردازش داده، اینترنت اشیا، رباتیک و داده‌کاوی را در کنار مدیران با تجربه در حوزه‌های کشاورزی، اقتصاد و کارآفرینی گرد هم آورده است تا ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی کشور را شناسایی و با اجرای چابک طرح‌های استارتاپی، به توسعه پایدار کشاورزی و افزایش رفاه و برخورداری کشاورزان کمک نماید.

۰۲

استارتاپ‌های ما

چه خدماتی ارائه می‌کنیم؟

استانداردهای بین‌المللی کشاورزی

گلدان هوشمند هیدروپونیک

تجهیز و ساخت گلخانه‌های هوشمند

شبکه ارتباطی و اطلاعاتی کشاورزان

تامین مالی جمعی برای کشاورزان

رسانه خبری و آموزشی کشاورزی

۰۳

از چه فناوری‌هایی استفاده می‌کنیم؟

توسعه کاشت بدون خاک (هیدروپونیک)

افزایش بهره‌برداری در واحد سطح، یکی از بزرگترین مزایای کشت هیدروپونیک است. کنترل بهینه تغذیه و مبارزه موثر با آفات و بیماری‌ها و کنترل میزان مصرف آب، از مزیت‌های دیگری است که توسعه روش‌های هیدروپونیک، به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل، استودیو سبز رادین ضمن عرضه محصولات مبتنی بر هیدروپونیک، از هر ایده جدیدی در این زمینه استقبال می‌کند.

گسترش ارتباطات اجتماعی کشاورزان

افزایش ضریب نفوذ اینترنت در مناطق روستایی و فراگیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه، این امکان را فراهم آورده است که با ایجاد شبکه‌های اجتماعی ویژه کشاورزان، سرعت گردش اطلاعات بین آن‌ها را افزایش داده و تعاملات ایجاد شده را به نفع توسعه این بخش، به کار گرفت. هم‌چنین از این بسترها می‌توان برای آموزش و ترویج فنون جدید و توسعه فناوری‌های مفید استفاده نمود.

فناوری اطلاعات در کشاورزی

یکی از زمینه‌های تمرکز استودیو سبز رادین، کاربرد فناوری اطلاعات در کشاورزی است. یقینا کاربرد صحیح فناوری اطلاعات، موجب بهبود روش‌های مدیریت منابع در کشاورزی شده و عملکرد را افزایش می‌دهد. هم‌چنین از این راه می‌توان به کاهش استفاده از سموم، مبارزه با آفات و بیماری‌ها، بهبود کیفیت محصول، افزایش اطلاعات کشاورزان و بهبود اقتصاد کشاورزی کمک کرد.

توسعه گلخانه‌های هوشمند

کشاورزی در محیط‌های کنترل شده گلخانه‌ای، یکی از اساسی‌ترین روش‌های کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری است. ایده محوری استودیو سبز رادین در این زمینه، انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای آزاد و آبیاری سطحی به گلخانه‌ها است تا موجب آزادسازی منابع ارزشمند آب و خاک شده و از سویی دیگر بهره‌وری تولید سبزی و صیفی را افزایش دهد.

۰۴

آگری‌تیک، نماینده انحصاری SPC سوییس

چگونه همگام با بازارهای جهانی گام برداشتیم؟


 • مشاوره تخصصی برای توسعه و اجرای پروژه‌های کشاورزی
 • انتقال دانش، مهارت و فناوری‌های روز در زمینه کشاورزی، باغداری و باغبانی
 • اجرای استانداردهای بین‌المللی برای کشت، آبیاری، کوددهی، مدیریت آفات، برداشت، مرتب سازی (سورتینگ)، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی
 • آموزش و مشاوره در زمینه تحقیق و توسعه مواد دارویی فعال از جمله مواد منشا کشاورزی با استانداردهای جهانی با هدف آماده‌سازی برای بازار جهانی

۰۵

چطور به کشاورزان کمک می‌کنیم؟

 • سرمایه گذاران خرد با ۱ تا ۵۰۰ میلیون تومان
 • بهره برداران گلخانه برای تجهیز یا تعمیر و ارتقا
 • کارشناسان و ناظران اجرای درست فرآیند اجرا
 • پلتفرم بانکت جهت ارائه گزارش و انجام تعاملات
 • سازمان فرابورس جهت ارائه مجوز و نظارت مالی
 • صندوق های تضمین کننده اصل و سود سرمایه گذاری

۰۶

کشت‌بازار، فروش بین‌المللی محصولات کشاورزی

چگونه برای ورود به بازارهای جهانی کمک می‌کنیم؟

 • تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی با رویکردی نوین
 • ارتباط با ستاد بین‌الملل معاونت علمی ریاست جمهوری
 • ارتباط با تولیدکنندگان کلان محصولات کشاورزی
 • ارتباط با مالکان عمده زمین‌های کشاورزی
 • مجوز مشاوره و اجرا استانداردهای کشاورزی زیر نظر فائو
 • ارتباط با صادرکنندگان حوزه‌های دیگر

۰۷

تیم ما

چه متخصصانی در کنار ما هستند؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است. 

درخواست مشاوره از آگری‌تیک

فرم ثبت نام در بانکت